Kryty a dopadové lišty pro pásovou dopravu

 

Standardní obloukové kryty

Microsoft Word - Doc Capotage UK.docxNejpoužívanější klasické kryty ve tvaru plný oblouk dodáváme ve všech standardních rozměrech pro každý druh konstrukce pásového dopravníku v rozměrech odpovídajících normovaným šířkám jejich ocelové konstrukce. Kryty jsou standardně vybaveny jednoduchými výhradně nerezovými rychloupínacími systémy pro snadné a rychlé odnímání a jsou nejčastěji vyráběné z galvanizované oceli tloušťky 0,75 mm.

Vyšší komfort představují různé systémy přístupů k dopravníku bez demontáže krytů, například kryty s inspekčními otvory, odnímatelnými díly, s tvarovým výřezem nebo kryty segmentové. Standardní obloukové kryty jsou světově nejrozšířenějším systémem.

Jejich výhodou je široká škála úchytných a rychloupínacích systémů pro jejich bezpečné upevnění, demontáž či otevírání. Obvyklá délka standardních krytů je 876 mm / užitná délka 836 mm.

 

Atypické velké kryty

Mimo standardizované kryty dodáváme i jakékoliv atypické a mimořádně velké kryty vyráběné na míru a optimalizované podle požadavků zákazníků

 

Lehké PVC kryty

Microsoft Word - Doc Capotage UK.docxLehké PVC kryty dodáváme v celkové délce 1095 mm / užitná délka je 1050 mm.

Tyto kryty vykazují výrazně vyšší odolnost proti agresivním chemikáliím.

 

 

 

 

Modulární boční kryty

modularni-kryt-newbigben-02Pro maximální spokojenost nabízíme našim zákazníkům vyztužený modulární kryt pro předávací místa s dlouhými okraji, který může být při umístění různě nastavován. Jeho výhodou je snadná výměna opotřebených částí jedním úderem kladiva, Umožňuje rychlou výměnu za nízkou cenu. Společně s použitím ochranných lišt tlumících energii dopadu v předávacích místech umožňuje dokonalé utěsnění. Modulární boční kryty jsou k dispozici také v polyuretanové verzi s velmi vysokou odolností proti oděru se zónou opotřebení od 30 mm.

modularni-kryt-newbigben-04

 

Boční kryty Big Ben 2

Microsoft Word - Doc BigBen2 UK.docxTyto boční kryty jsou vybaveny upínacími rukojeťmi pro rychlé usazení. Díky tomu se boční kryty velmi lehce instalují a jejich ukotvení na těleso dopravníku probíhá v aktuálním provozu bez výrazných časových ztrát. Boční kryty jsou vyrobeny z nerezové oceli 304L a obsahují bezpečnostní západky proti uvolnění. Jeden pracovník zvládne bez pomocí dalších osob i bez použití nářadí upravit stovky metrů tohoto efektivního těsnícího systému.

 

Microsoft Word - Doc BigBen2 UK.docx

 

Dopadové lišty

dopadove-listy-s-modularnimi-kryty-newbigbenNámi dodávané dopadové lišty vykazují ve srovnání s válečky daleko lepší vlastnosti při tlumení nárazů, při jejich použití se nemusíme obávat zablokování válečků a zvýšeného tření které může způsobit proděravění pásu.

Naše dopadové lišty jsou strojně svařované a vyrábíme je na zakázku podle potřeb zákazníka v několika základních typech provedení. Mají odnímatelné postranice a jsou uzpůsobené k montáži s bočními kryty Big Ben pro zadržení prachu a optimální ochranu okolního prostředí.

konstrukce-pro-mantaz-dopadovych-list-02