Nevýbušná svítidla

Dodáváme nevýbušná svítidla různých technických parametrů, tvarů a vlastností. Náš sortiment splňuje všechna kritéria určující kvalitní a úsporná svítidla, a to pro osvětlení důlních prostorů s nebezpečím výbuchu metanu a uhelného prachu nebo na osvětlení venkovních a vnitřních průmyslových prostor s nebezpečím výbuchu plynů, par a prachů (Zóny 1/21 a 2/22 ). Většina dodávaných svítidel se instaluje pomocí ocelového závěsu s okem ø 18 mm. Tělesa a příruby svítidel jsou odlity z šedé litiny a povrchově upraveny práškovou barvou. Optické kryty jsou z kaleného skla. Uvnitř většiny svítidel je zabudovaný LED modul, který se skládá z desky osazené LED diodami a napájecího zdroje. Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým předřadníkem a jsou vybavena samo-resetující tepelnou pojistkou a přepěťovou ochranou.

nevybusna-svitidla-celek

 

Nevýbušná svítidla nachází využití nejčastěji v těchto průmyslových odvětvích:

 • doly s výskytem plynu
 • rafinerie a chemické provozy
 • kompresorové stanice
 • těžba a zpracování ropy a zemního plynu
 • jaderné a tepelné elektrárny, lakovny, papírny, mlýny

Výhody nevýbušných svítidel:

 • odolné i do těžkých provozních podmínek s nebezpečím výbuchu
 • výborná svítivost
 • energeticky úsporné
 • široký sortiment svítidel různých parametrů
 • samo-resetující tepelná pojistka
 • přepěťová ochrana

Ukázka nejčastěji prodávaných nevýbušných svítidel:

 


MINEX I LED

nevybusna-svitidla-minex-i-lednevýbušné důlní svítidlo

Nevýbušné svítidlo pro osvětlení důlních prostorů s nebezpečím výbuchu metanu a uhelného prachu, ale i průmyslových prostorů s nebezpečím výbuchu plynů, par a prachů.

Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým předřadníkem (EVG), Svítidla jsou vybavena samoresetující tepelnou pojistkou a přepěťovou ochranou.

Technický popis:

Dosedací plocha mezi přírubou a tělesem svítidla tvoří závitovou spáru nevýbušného závěru „d“. Svítidlo je konstruované jako průchozí, svorkovnice umožňuje vystřídání dvou fází (čtyř žilový kabel). Při použití svítidla jako koncové se volná kabelová vývodka zaslepí zátkou. Max. průřez připojovacích vodičů je 4 mm2

 


MINIMEX

nevybusna-svitidla-minimexnevýbušné důlní svítidlo

Nevýbušné svítidlo pro osvětlení důlních prostorů s nebezpečím výbuchu metanu a uhelného prachu.

Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým regulovatelným předřadníkem (EVG DIMM), který umožňuje regulaci světelného toku a tím i příkonu svítidla na 50 %. Svítidla jsou vybavena samoresetující tepelnou pojistkou a přepěťovou ochranou až do 4 kV.

Technický popis: Dosedací plocha mezi přírubou a tělesem svítidla tvoří válcovou spáru nevýbušného závěru „d“. Svítidlo je konstruované jako průchozí, pro třífázové zapojení (pěti žilový kabel).  Při použití svítidla jako koncové se volná kabelová vývodka zaslepí zátkou. Max. průřez připojovacích vodičů je 4 mm2.

 

ORION LED

nevybusna-svitidla-orion-led-2nevýbušné svítidlo pro zónu 1/21 a 2/22

Nevýbušné svítidlo pro osvětlení průmyslových prostorů vnitřních i venkovních s nebezpečím výbuchu plynů, par a prachů.

Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým regulovatelným předřadníkem (EVG DIMM), který umožňuje regulaci světelného toku a tím i příkonu svítidla na 50 %. Svítidla jsou vybavena samoresetující tepelnou pojistkou a přepěťovou ochranou až do 4 kV. Svítidla jsou standardně dodávány s kabelovými vývodkami M25 x 1,5 , dle přání i kabelové vývodky M20 x 1,5.

Technický popis: Těleso a příruba svítidla jsou odlitky ze slitiny AlSi povrchově upraveny práškovou barvou RAL 1005. Optický kryt je z kaleného skla. K horní části tělesa je připevněn ocelový závěs s okem. Po bocích tělesa jsou dvě kabelové vývodky. Uvnitř svítidla je zabudovaný LED modul, který se skládá z desky osazené LED diodami a napájecího zdroje. Svítidlo je konstruované jako průchozí, pro vystřídání dvou fází (čtyř žilový kabel).  Při použití svítidla jako koncové se volná kabelová vývodka zaslepí zátkou. Max. průřez připojovacích vodičů je 4 mm2. Instalace pomocí ocelového závěsu s okem ø 18 mm.

 


PYROS

nevybusna-svitidla-pyrosnevýbušné svítidlo pro zónu 1/21 a 2/22

Pro osvětlení průmyslových prostorů vnitřních i venkovních s nebezpečím výbuchu plynů, par a prachů.

Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým předřadníkem (EVG), s elektronickým regulovatelným předřadníkem (EVG DIMM) nebo provedení s nouzovou jednotkou (EMERGENCY).

Technický popis: Těleso svítidla se skládá z polykarbonátové tuby, koncové uzávěry jsou vyrobeny ze slitiny hliníku. Nosná deska s elektrovýzbrojí je z ocelového plechu povrchově upraveného práškovou barvou. Svítidlo má dva otvory M25 pro použití dvou kabelových vývodek EEx d, pro průběžné provedení nebo v případě koncového svítidla se jeden vývod zaslepí ucpávkou EEx d. Maximální průřez připojovacích vodičů je 2,5mm2. Instalace na strop, na stěnu pomocí upínadel.

 


BILUX LED

nevybusna-svitidla-bilux-lednevýbušné svítidlo pro zónu 2/22

Nevýbušné svítidlo pro osvětlení průmyslových prostorů vnitřních i venkovních s nebezpečím výbuchu plynů, par a prachů.

Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým regulovatelným předřadníkem (EVG DIMM), který umožňuje regulaci světelného toku a tím i příkonu svítidla na 50 %. Svítidla jsou vybavena samoresetující tepelnou pojistkou a přepěťovou ochranou až do 4 kV.

Technický popis: Těleso a příruba svítidla jsou odlitky ze slitiny AlSi povrchově upraveny práškovou barvou RAL 1005. Optický kryt je z tvrzeného skla. Po bocích tělesa jsou dvě kabelové vývodky. Uvnitř svítidla je zabudovaný LED modul, který se skládá z desky osazené LED diodami a napájecího zdroje. Svítidlo je konstruované jako průchozí, pro třífázové zapojení (pěti žilový kabel). Při použití svítidla jako koncové se volná kabelová vývodka zaslepí zátkou. Max. průřez připojovacích vodičů je 4 mm2. Instalace na strop, na stěnu nebo na jiný pevný podklad (konstrukci) zajišťující pevné spojení.