Systémy pro úsporu energie pásové dopravy

Systémy pro úsporu energie umožňují vyšší výkon dopravníků. Upravují jejich zatížení díky sledování ostatních dopravníků a regulují jejich rychlost v závislosti na výstupu z rypadel. Díky tomu dochází k menšímu zatěžování motorů a opotřebování převodovek a pasů. Zapojení těchto systémů poskytuje významné benefity ve zrychlení a zpomalování pasů a výrazné zvýšení dopravních výkonů v průměrném provozu.

snizeni-spotreby-energie

Kamení, voda nebo technické problémy zapříčiňují zastavování dopravníků až 20x za den. Koordinované zpomalování nebo naopak zrychlování spolu s plynulostí rozběhu a velmi krátkými prodlevami zkracují dobu zastavování dopravníků na polovinu a předchází přetížení na překladních místech. Kontrolní stanoviště těchto systémů zajišťují za jakýchkoliv podmínek vyvážené rozložení nákladu až mezi čtyřmi jednotlivými rozvody a snižují spotřebu energií až o 30 %. Dále snižují namáhání a opotřebení mechanických částí a tím i náklady na údržbu a opravy.

kontrolni-panel-systemu-pro-usporu-energie

Našim zákazníkům nabízíme nejefektivnější variantu úspory energie, která spočívá ve využití motorů bez převodovek, instalovaných přímo na buben. Díky odstranění převodovek se navíc výrazně snižují náklady na údržbu, opravy a také jejich výměnu.

Těchto maximálních úspor lze dosáhnout i ve stávajících provozech, a sice prostým předěláním starých motorů na inovované úsporné motory bez převodovek s nižší spotřebou.

pasova-doprava-01